دستگاه کارواش خانگی چیست؟ نکات مهم برای خرید آن

دستگاه کارواش خانگی چیست؟ نکات مهم برای خرید آن

کارواش یک دستگاه کاربردی است که کار با آن راحت و لذت‌بخش است. با کمک کارواش علاوه بر شستن خودرو، کارهای نظافتی دیگری مانند شستشوی دیوار و فنس، آب‌پاشی پیاده‌راه‌ها و … را نیز می‌توان انجام داد. اساس کار کارواش‌ها با دو روش کارواش بخار و کارواش آب با فشار قوی است. دراین مطلب نکات مهمی در مورد دستگاه کارواش خانگی ذکر می‌شود.

دستگاه‌ کارواش خانگی چیست؟

کارواش دستگاهی است که آب یا بخار را با فشار بالا با یک نازل روی سطح می‌پاشد. در این دستگاه فشار آب نقش مهمی دارد، زیرا آلودگی‌ها و جرم‌های روی سطح با فشار آب برداشته می‌شوند. با توجه به بحرانی که برای آب پیش آمده است، این وسیله طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا باعث کاهش چند برابری آب می‌شود. باید گفت کارواش بخار، مصرف آب را تا 9 برابر نسبت به کارواش آب و واترجت‌های صنعتی کاهش می‌دهد، به همین دلیل است که کارواش داران اکثرا به آن روی آورده‌اند.

دستگاه‌ کارواش چیست؟4 سوال اساسی که قبل از انتخاب کارواش باید از خود بپرسید؟

  1. برای کاری که مد نظرتان است چقدر قدرت نیاز دارید؟
  2. برای شستشو روش بخار را ترجیح می‌دهید یا آب؟
  3. آیا باید این ابزار را همه جا همراه خود ببرید؟
  4. آیا این ابزار را برای کار حرفه‌ای می‌خواهید یا فقط برای استفاده در منزل آن را نیاز دارید؟

بعد از اینکه جواب این سوالات را مشخص کردید، باید تصمیم بگیرید که کارواش بنزینی یا گازوئیلی می‌خواهید و یا برقی؟

کارواش‌ها می‌توانند به صورت برقی یا بنزینی باشند که نوع بنزینی در مقایسه با برقی قوی‌تر و نسبت به رقیبان خود موثرتر هستند. البته باید گفت که کارواش بنزینی دود تولید می‌کند در نتیجه در مکان‌های  کوچک و محدود قابل استفاده نیستند. برای منزل یا استفاده شخصی کارواش برقی مناسب‌تر است.

انواع دستگاه کارواش از نظر کارایی

دستگاه کارواش خانگی: این دستگاه‌ها نمونه‌های کوچک و قابل حمل دستگاه کارواش هستند که به علت اندازه کوچکی که دارند می‌توان آن‌ها را در هر مکانی استفاده کرد و با برق تک فاز کار می‌کنند.

دستگاه کارواش صنعتی: این دستگاه‌ها اندازه بزرگتری نسبت به نمونه خانگی دارند، قابل حمل نیستند و با برق سه فاز کار می‌کند. به این دستگاه چند نازل نصب می‌شود و بدون افت فشار می‌توان چند خودرو را شست.

کارواش آب گرم بهتر است یا آب سرد یا بخار؟

کارواش آب سرد: با فشار آب، پیوندهای مولکولی آلودگی‌ها با سطح شکسته شده و از روی سطح به سادگی پاک می‌شوند. اما برای پاک کردن سطوح چرب مناسب نیست و به مواد شوینده نیاز است.

کارواش آب گرم: برای پاک کردن روغن، گریس و چربی کارواش آب گرم کارایی خوبی دارد.

کارواش بخار: این مدل، دارای مصرف برق و آب کمتری نسبت به بقیه است. بخار به دلیل فشار استاندارد برخلاف واترجت به رنگ بدنه آسیب وارد نمی‌کند. همچنین به دلیل اینکه نیاز به مواد شوینده ندارد به رنگ بدنه آسیب نمی‌زند.

کارواش آب گرم بهتر است یا آب سرد یا بخار؟

چگونه می‌توان یک واترجت مناسب تهیه کرد؟

باید بدانید که هیچ شرکت و برندی بی‌دلیل معروف نشده است، به همین دلیل برای تهیه واترجت و خرید کارواش صنعتی باید به نام‌ها و مارک‌ها نگاه کرد. یک واترجت قطعات مختلفی دارد که برای خرید آن باید لاقل با قطعاتی مانند پمپ، موتور و … آشنایی داشته باشید. اگر در این مورد به راهنمایی نیاز دارید می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

یک نکته برای حرفه‌ای‌ها که قبل از خرید باید بدانند

اگر به دنبال کارواش حرفه‌ای با کاربردهای مد نظر خود هستید، باید چندین نکته توجه کنید.

·         قبل از خرید، پمپ کارواش را همواره چک کنید. پمپ‌ها توسط تولیدکنندگان از شرکت‌های متخصصی مانند کارچر، کامت، لگاسی، جنرال و … معمولا تهیه می‌شوند زیرا دارای عملکرد عالی هستند. اگر نتوانستید نام پمپ را بیابید احتمالا پمپ از نوع ارزان قیمت است.

·         روش دیگر برای بررسی کیفیت پمپ، بررسی قطعات آن است که از سرپمپ‌های برنجی، پیستون‌های سرامیکی و شیر اطمینان حرارتی که دارای دوام بیشتری هستند ساخته شده باشند، تا در آینده نیز به راحتی تعمیر شوند.

·         از دیگر مشخصه‌هایی که باید در نظر داشت، جهت شفت موتور است. شفت‌های عمودی معمولا ارزان‌ترند و دوام و طول عمری کمی دارند. اما شفت‌های افقی گران هستند و طول عمر بیشتری دارند. اگر از کارواش بیش از 3 بار در سال استفاده می‌کنید بهتر است به دنبال کارواشی باشید که شفت افقی دارد.

نکات و راهنمای خرید کارواش خانگی

به طور کلی برای مصارف خانگی و نیمه صنعتی کارواش‌های برقی نسبت به بنزینی مناسب‌تر، تمیز و کم سر و صداترند، ساده هستند و با فشردن یک دکمه روشن می‌شوند، سبک‌ترند و به راحتی از پس انجام وظایف مورد نیاز یک کارواش خانگی و نیمه صنعتی برمی‌آیند.

کارواش‌های بنزینی برای کاربردهای سنگین ساخته می‌شوند. قدرت بیشتری نسبت به کارواش برقی دارند و برای کارهای طولانی مناسب‌اند. این نوع کارواش‌ها قابلیت جابه‌جایی بیشتری دارند، چون نیاز به برق ندارند.

نکات و راهنمای خرید کارواش خانگیمعرفی انواع کارواش دستی

کارواش خانگی واترجت فشار قوی کارواش دستی فشار 200 بار مدل KF Classic 8.15T

کارواش خانگی واتر جت فشار قوی کارواش دستی فشار 180 بار مدل KF Classic 8.15T یک دستگاه با کیفیت عالی است. این دستگاه به برق سه فاز 400 ولت نیاز دارد و دارای دور موتور 1400 در دقیقه است. همچنین این دستگاه با جریان 15 لیتر در دقیقه کار می‌کند. این کارواش 10 متر شلنگ و یک دسته و پاشش نازل دارد. همچنین مخزن مواد شوینده به حجم 16 لیتر دارد که بر روی دسته قابل نصب است. این دستگاه دارای 152 کیلوگرم وزن است و قابلیت ایجاد حرارت تا 140 درجه سانتی گراد است.

چرا از کارواش خانگی واترجت فشار قوی کارواش دستی فشار 180 بار مدل KD 500 T استفاده کنیم؟

این دستگاه به برق سه فاز 400 ولت نیاز دارد و دور موتور آن 2800 در دقیقه است و با جریان 12 لیتر در دقیقه کار می‌کند. کار واتر جت شستشو با فشار زیاد آب گرم است و این فشار با مقدار آب کم باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌گردد. این کارواش 10 متر شلنگ و یک دسته و نازل پاشش، مخزن مواد شوینده قابل نصب روی دسته، 90 کیلوگرم وزن و قابلیت ایجاد حرارت تا 140 درجه سانتی گراد را دارد.

چرا از کارواش خانگی واترجت فشار قوی کارواش دستی فشار 150 بار مدل Scout Classic استفاده کنیم؟

این دستگاه نیاز به برق تک فاز 230 ولت شهری دارد و دارای دور موتور 2800 در دقیقه است و با جریان 9 لیتر در دقیقه کار می‌کند. این کارواش 8 متر شلنگ، یک دسته و نازل پاشش، مخزن قابل نصب روی دسته، 8 کیلوگرم وزن و قابلیت ایجاد حرارت تا 90 درجه سانتی گراد را دارد.

چرا از کارواش خانگی واترجت فشار قوی کارواش دستی فشار 130 بار مدل X-STAR CLASSIC 1200 استفاده کنیم؟

این کارواش خانگی نیاز به برق تک فاز شهری دارد و دور موتور آن 2800 در دقیقه است و با جریان 60 لیتر در دقیقه کار می‌کند. این دستگاه 6 متر شلنگ، یک دسته و نازل پاشش، مخزن مواد شوینده قابل نصب روی دسته و 11 کیلوگرم وزن است.

 

جهت مشاوره در زمینه انواع دستگاه کارواش خانگی، واترجت، شوینده های کارواش و سایر سوالات این حوزه می توانید با سایت نانوگستران دماوند |نمایندگی شوینده و تجهیزات کارواش در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *