همه ما باید به خودروی خود اهمیت دهیم و سعی کنیم هر چند وقت یک بار از خدمات صفر شویی داخل ماشین بهره مند شویم . صفرشویی خودرو مانند کارواش های معمولی نیست، بلکه یک فرآیند است که در آن به نظافت تمامی قسمت ها و جزییات داخلی و خارجی ماشین، ترمیم، پولیش و نظافت موتور ماشین و غیره پرداخته می شود. این فرآیند به زمان زیادی برای مثال چند ساعت و حتی یک روز زمان نیاز دارد.

از طرفی انجام صفر شویی توسط مراکز کارواش و دیتیلینگ شامل هزینه های بالایی میشود.

ما در این مقاله قصد داریم به شما شامپو صفر شویی گلنز را معرفی کنیم که قدرت بالایی در پاک کردن انواع لکه ها دارد و شما با خرید آن می توانید با کمترین هزینه، هم خودرو های خودتان را صفرشویی کنید و هم اگر که مبل منزلتان نیاز به شستشو دارد از این محصول استفاده نمایید.

کاربرد شامپو صفر شویی گلنز

این محصول منحصر بفرد و حرفه ای قابل استفاده در مراکز صفر شویی ، دیتیلینگ ، مبلشویی ، قالیشویی ، کارواش و … می باشد و از آن می توان جهت پاکسازی هرگونه لکه بصورت خشک شویی استفاده کرد.
شامپو صفر شویی گلنز جهت استفاده بر روی سطوحی که امکان استفاده از آب برای شستشو و پاک سازی نمی باشد تولید شده است.

روش مصرف شامپو صفر شویی گلنز

 • ابتدا شوینده را به خوبی در ظرف خود تکان دهید.
 • هر 1 لیتر شامپوی صفرشویی را در 2 لیتر آب رقیق نمایید. (نسبت ترکیب 1:2 میباشد یعنی یک قسمت شامپو به همراه دو قسمت آب)
 • مایع صفرشوی رقیق شده را روی سطح مورد نظر بخوبی اسپری نمایید سپس توسط یک ابر یا دستمال خیس به طور کامل ماساژ دهید و پس از آن توسط یک دستمال تمیز و مرطوب ، کف و چرک باقیمانده را بطور کامل پاک نمایید.

جهت مشاهده ی کلیپ های تست شامپو صفرشوی گلنز به صفحه ی رسمی ما در اینستاگرام  و جهت دیدن سایر شوینده های تاچلس گلنز به صفحه ی محصولات مراجعه نمایید.

نام محصول حجم
سوپر شامپو صفرشویی 4 لیتر
سوپر شامپو صفرشویی 20 لیتر

دوراکلین

شما جهت صفرشویی ماشین خود می توانید از شامپو صفر شویی و یا همان دوراکلین گلنز استفاده نمایید و ادامه ی این مقاله نیاز به مطالعه ندارد و فقط جهت بهبود سایت آپلود شده است.

صفر شویی چیست؟

صفر شویی

یکی از اقدامات مهم در برای حفظ زیبایی و تمیزی خودرو فرآیند صفر شویی می باشد. صفر شویی یعنی تمام فعالیت هایی که برای تمیز کردن فضای داخلی و خارجی خودرو انجام می دهیم. این مجموعه نظافتی در بخش داخلی شامل:

 • تمیز کردن صندلی
 • تمیز کردن سقف
 • تمیز کردن داشبورد
 • تمیز کردن کف خودرو
 • تمیز کردن موتور خودرو

 

بخش خارجی نیز شامل:

 • تمیز کردن لاستیک
 • پولیش کردن بدنه

می شود. در واقع صفر شویی به جز تمیزی داخل و خارج خودرو هدف مهم تر دیگری نیز دارد که پیدا کردن عیب های خودرو و مهم تر از آن برطرف کردن عیب های خودرو است. وقتی داخل و خارج خودرویتان تمیز شد و عیب های آن نیز در حد ماشین صفر برطرف شد از آن لذت خواهید برد و همانطور که از نامش پیداست ماشین را صفر شویی کرده اند.

 

صفر شویی ماشین شامل چه مواردی است ؟

در صفر شویی، قسمت های داخلی ماشین با دقت جاور زده می شود و با یک حوله نرم تمامی قسمت های پلاستیکی ماشین تمیز می شوند. از یک تهویه مناسب برای محافظت از قسمت های پلاستیکی در برابر نور خورشید استفاده می شود. برای تمیز کردن فای فای داخلی شیشه ها از شیشه پاک کن استفاده می شود.موتور ماشین نیز بررسی می شود و روغن های ریخته شده نیز پاک و شسته می شوند و با استفاده از کمپرسور هوا خشک می شود. تهویه مناسبی نیز اعمال می شود و قسمت های رنگ دار خودرو واکس کشیده می شود.نمای بیروی خودرو نیز بررسی می شود و با صابون مخصوص شستشو ماشین نیز شسته میش ود. ماشین با یک حوله نرم تمیز شده و از ابرهای مخصوص برای از بین بردن آلاینده ها استفاده می شود. در صورت تمایل نیز پولیش ماشین با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می گیرد و در نهایت واکس زده می شود.

شامپو صفر شویی

نحوه صفرشویی داخل ماشین چگونه است؟

موارد دقیق صفر شویی به تیم متخصصی بستگی دارد که این کار را انجام می دهند. اما در حالت کلی شرکت های خدماتی این کار را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می کنند که شامل موارد زیر می شود:

صفرشویی قسمت داخلی ماشین :

برای از بین بردن لکه ها و جرم ها از راهکارهای حرفه ای استفاده می شود و داشبورد، پنل درب ها، شیشه ها، کنسول، سقف ماشین و منافذ با دقت تمام تمیز و صفرشویی می شوند. در این مرحله موارد زیر انجام می گیرند:

 • جارو زدن و شستن کفی و قسمت های داخلی با شامپو
 • تمیز کردن تمامی قسمت های پلاستیکی و وینیل
 • شست و شو و نظافت قسمت های چرمی با پاک کننده های مخصوص چرم و مواد صفرشویی داخل خودرو

استفاده از محلول هایی با PH متعادل برای پاک کردن سطوح چرمی

 • تمیز کردن تمامی دستگیره ها، کلید و سوئیچ
 • تمیز کردن و جلا دادن شیشه های داخلی
 • تمیز کردن کمربند، آینه، فرمان و کنسول
 • تمیز کردن تمامی سطوح و منافذ با استفاده از کمپرسور هوا، برس های نرم، پارچه های نرم و پاک کننده های مخصوص

 

صفرشویی قسمت خارجی ماشین :

در صفرشویی تمامی مواد روغنی و کثیف و چسبناک  در کوتاه ترین زمان از بین می روند و تمامی خراش ها نیز پاک می شوند. از واکس های با دوام نیز برای محافظت از روکش ها استفاده می شود. در این مرحله صفرشویی دیواره ها، رینگ، درز صندوق، لاستیک ها و شیشه ها انجام می گیرد.

موارد زیر در این مرحله انجام می گیرد:

 • چرخ ها، گاز انبر و مهره ها توسط برس های مخصوص و مواد شوینده تمیز می شوند.
 • از ابرهای مخصوص برای از بین بردن لکه ها از روی قسمت های رنگ زده ماشین استفاده می شود.
 • استفاده از واکس برای محافظت از رنگ خودرو
 • تمیز کردن داخل محفظه سوخت
 • شست و شوی کامل قسمت های خارجی ماشین
 • شستن و تمیز کردن رنگ ها با استفاده از حوله های میکروفایبر
 • پولیش رنگ برای پاک کردن خراش ها و اکسیداسیون
 • شستشوی چرخ، رینگ و تمامی قطعات مرتبط
 • پولیش کردن چرخ ها و آبکاری سپر ماشین

صفر شویی

صفرشویی خودرو چه زمانی بهتر است که انجام شود؟

بهتر است این سرویس سالی یک بار انجام شود تا هم خودرو تمیز و پاکیزه بماند و هم اینکه حالت چرک مردگی و صندلی ها و سقف و ستون از بین برود. اما معمولا بیشتر افرادی که قصد فروش خودرو را دارند و یا زمانی که خودرو بسیار کثیف و آلوده است این سرویس را انجام می دهند.

 

مزایای صفر شویی خودرو چیست؟

 • خودرو به طور اساسی تمیز می شود زیرا تمام نواحی اتومبیل نظافت می شود در نتیجه دیر به دیر به کارواش برای نظافت نیاز می شود.
 • در صفرشویی اتاق خودرو با جارو شارژی تمیز می شود در نتیجه هیچ گونه آلودگی در خودرو باقی نمی ماند.
 • در صفرشویی خودرو با استفاده از مواد نانو آلودگی تا چند هفته جذب نمی شود.
 • در این سرویس مواد شوینده هر قسمت با هم متفاوتند در نتیجه آسیبی به نواحی مختلف خودرو وارد نمی شود.
 • در صفرشویی خودرو رنگ، لاستیک و شیشه را بلافاصله همزمان با تمیز کردن گرد و خاک پولیش می کنند تا ظاهری درخشان به آن بدهند.
 • در صفرشویی به دلیل ایجاد خاصیت آبگریزی حتی در روزهای بارانی، خودرو تمیز می ماند.

 

مراحل صفرشویی داخل خودرو

 

صفرشویی داخل خودرو به مجموعه عملیات شستشوی اجزای داخل ماشین مانند داشبورد، صندلی ها و سقف گفته می شود. صفرشویی ماشین یکی از کارهایی است که باعث می شود خودرو مانند روز اول تمیز و زیبا شود. البته اکثر افراد صفرشویی خارج ماشین را ترجیح می دهند اما باید بدانید که صفرشویی داخل ماشین نیز اهمیت بالایی دارد و باعث از بین رفتن بوهای نامطبوع درون خودرو می شود و آلودگی های حاصل از تماس دست و بدن با داخل خودرو را از بین می برد و احساس بسیار خوشایندی را ایجاد می کند. برای صفرشویی داخل خودرو مراحل زیر را انجام می گیرند:

شستشوی کف خودرو

برای شستشوی داخل ماشین ابتدا باید کثیف ترین قسمت خودرو یعنی کف آن را تمیز کرد. کف خودرو دارای دو بخش است. یکی کفپوش های بالایی که به آسانی جدا شده و دیگری موکت کف خودرو که معمولا آلودگی کفش ها و خوراکی ها ازکفپوش ها می گذرد و به این قسمت سرایت پیدا می کند. صفر شویی داخل خودرو برای کف ماشین به این صورت انجام می شود که ابتدا موکت کف خودرو با جاروبرقی تمیز و با مواد شوینده شسته می شود. سپس کفپوش ها را با مواد شوینده شسته و آن ها را با اسپری های مخصوص واکس می زنند تا گرد و خاک کمتری به آن ها جذب شود.

شستشو و تمیزکردن صندلی‌ها

 

بعد از اینکه کف خودرو که بیشترین آلودگی را دارد تمیز شد، نوبت به صندلی ها می رسد. برای صفرشویی این قسمت ابتدا باید روکش صندلی ها جدا شود و سپس با توجه به جنس روکش با مواد شوینده مناسبی شسته شوند. اگر جنس روکش پارچه ای باشد می توان آن را با دستگاه بخارشو تمیز کرد اما اگر جنس روکش صندلی چرمی باشد برای صفرشویی آن باید از مواد شوینده ضعیف و واکس مخصوص چرم استفاده شود. کار صفرشویی صندلی ها با تمیز کردن اجزایی مانند کمربند، دکمه ها و ضمائم دیگر با فرچه های مخصوص و دستمال های نرم آغشته به مواد شوینده به پایان می رسد.

صفرشویی قطعات داشبورد ماشین

داشبورد خودروهای مختلف دارای شکل های متفاوتی هستند، طراحی و مواد به کار رفته در آن نشان از کیفیت و دقت صرف شده برای ساخت اتاق داخلی خودرو دارد. همانند صندلی ها، برای داشبورد نیز باید از جنس آن اطلاع داشته باشیم تا بتوانیم شوینده مناسب با آن را انتخاب کنیم. برای مثال اگر داشبورد یک خودرو چوبی باشد نمی توان از مواد شوینده  تمیز کردن آن استفاده کرد و می توان به راحتی با استفاده از یک دستمال نرم آن را تمیز کرد. تمیز کردن شیارهای داشبور نیز باید از گوش پاک کن استفاده نمود، پس ابتدا گوش پاک کن ها را به مواد شوینده آغشته نمایید و سپس شیارهای ریز را تمیز کنید. برای شیارهای بزرگتر نیز از فرچه استفاده کنید.

بعد از انجام این کارها باید با جاروبرقی تمامی قطعات داشبورد را تمیز کنیم تا آشغال ها و خورده ریزه های این قسمت تمیز شوند. در نهایت با یک دستمال و مایع شوینده باید این قسمت را تمیز کنید و از یک واکس مناسب برای جلا بخشیدن این قسمت مهم استفاده کنید.

صفرشویی سقف ماشین

 

شاید فکر کنید که سقف خودرو به دلیل اینکه تماس کمی با بدن دارد، نیازی به تمیز کردن ندارد. اما باید دقت کنید که سقف خودرو در معرض آلودگی با دود سیگار و جریان هوای گرم است و این آلودگی ها را می توانید روی سقف مشاهده کنید. این آلودگی ها برای سلامتی انسان مضر هستند و از طرف دیگر نیز بوی آن ها نیز آزار دهنده می باشد. بنابراین در این موارد باید صفرشویی انجام شود.

سقف خودرو دارای جنس های مختلفی مانند موکت یا جیر است که بر اساس جنس ماده به کار رفته در آن می توان از مایع شوینده یا بخارشو استفاده کرد. علاوه بر این خودروهایی که دارای سانروف، مونروف یا سقف پاناروما هستند، باید این قسمت ها با شیشه پاک کن تمیز شوند. آلودگی های وجود در شیارها و درزهای این قسمت نیز باید با گوش پاک کن و فرچه تمیز شوند.

آخرین نکته‌ای که باید در صفرشویی ماشین انجام دهید

بوی خوش داخل ماشین برای همه خوشایند است و قطعا با یک رایحه خوش زیبایی ماشین نیز بیشتر خواهد شد. البته تمیز شدن صندلی ها و سقف ماشین به طور خود به خود باعث خوشبو شدن فضای داخل ماشین می شود اما با استفاده از خوشبوکننده های فانوسی، آویز، ادکلنی صفرشویی داخل ماشین را کامل کنید و از رایحه داخل ماشین و تمیزی آن لذت ببرید.

 

اسپری تمیز کننده داخل خودرو

 

یکی از مواد شوینده خودرو، اسپری های تخصی هستند که برای شستشوی بخش های خاصی از خودروساخته شده اند. این مواد شوینده مزایای زیادی دارند. استفاده از این مواد شوینده باعث افزایش کیفیت شستشو می شوند و باعث سرعت بخشیدن به فرآیند شستشو و صفرشویی خودرو می شوند. علاوه بر این در مصرف آب نیز صرفه جویی می کنند. برای استفاده از مواد شوینده خودرو باید به سراغ موادی رفت که قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشند و با محیط نیز سازگار باشند و به مصرف بالای آب نیز نیازی نداشته باشند. یکی از این مواد اسپری تمیز کننده داخل خودرو است که در این بخش به معرفی آن می پردازیم:

 

اسپری تمیز کننده داخل خودرو مدل Sodium-3 پلنتی Plenty |

اسپری تمیز کننده داخل خودرو مدل Plenty-پلنتی Sodium-3 برای تمیز نمودن بخش های داخلی خودرو مناسب است. از این محصول برای تمیز کردن بخش های پلاستیکی، سطوح چرم، داشبورد، موکت و زیرپایی و سطوح داخلی خودرو استفاده می شود. اسپری تمیز کننده داخل خودرو پلنتی برای خانه و محل کار هم مناسب است. این محصول به دلیل اینکه دارای فرمولاسیون خاص خود سطوح را به خوبی تمیز می کند.

 

صفرشویی ماشین در محل چیست؟

افرادی که بیشتر ساعات خود را روزانه در خودرو سپری می کنند، کاملا معنی صفرشویی در محل را درک می کنند. در کل تفاوت های زیادی بین شستشوی معمولی و صفرشویی در محل وجود دارد. در شستشوی معمولی، قسمت داخلی خودرو جارو زده شده و قسمت بیرونی شسته می شود. اما در صفرشویی خودرو در نهایت ماشینی به تمیزی و زیبایی روز اولی که خریداری نموده اید تحویل خواهید گرفت.

صفرشویی ماشین در محل بهتر است یا در کارواش؟

صفرشویی ماشین در محل یک روش نوین و بسیار کارآمد در بین شلوغی ها و درگیری های روزمره افراد است. اکثر افراد رفتن به کارواش را به علت شلوغی در خیابان ها و معطل شدن در صف های شستشوی ماشین به تعویق می اندازند، در نهایت نیز مدعی هستند که کیفیت لازم که مدنظرشان بوده است را به دست نیاورده اند. اما زمانی که صفرشویی در محل را انتخاب می کنید، می توانید در کنار رسیدگی به سایر امور روزمره خود به نظافت خودروی خود نیز رسیدگی نمایید. علاوه بر این مطمئن هستید که صفرشویی ماشین در محل با دقت عمل بیشتر و مدت زمان مشخص بدون معطلی انجام خواهد شد.

خدماتی که کارواش های آنلاین ارائه می دهند شامل صفرشویی ماشین در محل بدون کثیفی و با بالاترین کیفیت ممکن است. با ثبت سفارش صفرشویی خودرو در محل نیازی به خروج از محل و پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین شهر نیست و کارواش های آنلاین در کمترین زمان در محل شما حاضر شده و خدمات صفرشویی ماشین را با بالاترین کیفیت انجام می دهند.

 

فوائد صفرشویی ماشین در محل چیست؟

عملیات صفرشویی در محل فواید متنوعی در مقایسه با صفرشویی در کارواش دارد که به صورت خلاصه به آن ها اشاره می کنیم:

 • شما را از شر ترافیک های سنگین شهری دور می کند.
 • وجود کارواش در محل برای افراد بخصوص خانم ها ایمن تر است.
 • عدم پرداخت انعام به شاگرد حتی در صورت عدم رضایت از شستشو
 • سبکی جدید و کاملا مدرن
 • صرفه جویی در وقت و هزینه را به ارمغان می آورد.
 • مدت زمان انتظار به صفر می رسد.
 • مصرف کم آب و سایر مواد شستشو
 • و…

همانطور که دیدید کارواش آنلاین و مدرن جای بهتری را در مقایسه با کارواش سنتی دارد و به این صورت می توان در بسیاری از امور صرفه جویی های لازم را داشت.

 

مراحل صفرشویی خودرو در محل به چه صورت است؟

مراحل صفرشویی خودرو در محل به صورت زیر است:

 • جرم گیری صندلی ها و …
 • شستشو و تمیزکاری در قسمت داشبورد خودرو
 • استفاده از اسپری های خوشبو کننده و همچنین اسپری های دور لاستیک
 • بررسی و تمیزی قسمت درونی و داخلی خودرو
 • شستشوی سقف خودرو
 • موتورشویی

اگر موارد فوق را به طور کلی بخواهیم دسته بندی کنیم می توانیم به روشویی، توشویی و موتورشویی اشاره کنیم که هر کدام از این قسمت ها عملا به نقاط خاصی از خودرو اشاره دارند:

 • روشویی شامل بدنه ماشین، شیشه ها، سپر، تایر، شستشوی آینه های بغل، دستگیره در، چراغ و … می شود.
 • توشویی شامل شستشوی صندلی ها، کفی ها، سقف، روکش ها، دیوار داخلی ماشین، ستون ماشین و… و همچنین نظافت صندوق عقب است.
 • موتورشویی شامل کارواش بخار سیار نانو که موتورشویی ماشین به همراه بخش های درون کاپوت ماشین است.

کارواش ها چه خدماتی را برای صفرشویی در محل انجام می دهند؟

کارواش ها در هنگام صفرشویی عملکردهای متنوعی را ارائه می دهند. این موارد به شرح زیر می باشند:

·         با استفاده از مواد شوینده و پاک کننده مرغوب توانایی پاک سازی انواع چربی، گرد و غبار و آلودگی را دارند.

·         بعد از شستشوی دقیق و صحیح خودرو، شفافیت و برق زدگی را به خودرو هدیه می دهند.

·         با استفاده از مواد نانو عملا کاری می کنند که میکروب و مواد آلوده به مدت 7 روز روی خودرو ننشیند.

·         محصولات نانویی که در صفرشویی استفاده می شود کاملا با پوست و محیط زیست سازگار است.

·         در صفرشویی خودرو کثیفی و تیرگی به طور کامل پاک می شود.

·         در صفرشویی ماشین پرداخت انعام به کارگر وجود ندارد.

·         به کارگیری تجهیزات روز دنیا

·         دریافت منصفانه ترین قیمت

·         وجود پشتیبانی همیشه آنلاین برای پاسخگویی به سوالات و نظرات

چرا صفرشویی در محل نیاز به حساسیت بالایی دارد؟

مهم ترین بحث در خصوص شستشوی خودرو توجه به متریال و نوع خودرو می باشد. خودرو از قسمت های مختلف و متنوعی تشکیل شده است که هر کدام از این قسمت ها بنا به نوع قرارگیری از جنس هایی مانند پلاستیک، چرم، چوب و … دارند، به همین دلیل این موارد حساسیت های بسیار زیادی را برای خودرو و همچنین نحوه تمیز نمودن آن به وجود می آورد که این موارد باید در صفرشویی خودرو در محل رعایت شود.

 

قیمت صفرشویی خودرو

قیمت صفرشویی به دلیل به کارگیری متریال های خاص و متفاوت با هم تفاوت دارند. برای مثال قیمت صفرشویی پراید با پژو و سمند، سواری و غیر سواری، شاسی بلند و لوکس با هم فرق دارند. برای اطلاع دقیق از قیمت های صفرشویی خودرو در محل باید با کارواش ها ارتباط برقرار کنید و قیمت ها را بررسی کنید. قیمت با توجه به مدل و نوع خودرویتان برای شما تعیین می شود البته باید توجه کنید که قیمت ها زیر نظر صنف و اتحادیه کارواش می باشد.

 

آیا در صورت افزایش مدت زمان سرویس خودرو، هزینه ای اضافه باید پرداخت شود؟

عوامل زیادی وجود دارد که در نهایت باعث افزایش مدت زمان زمان سرویس و صفرشویی خودرو می شود اما در نهایت چنین عاملی باعث افزایش هزینه پرداختی نمی شود. پرداخت طبق نرخ اولیه و قرار داد بین کارواش ها صورت می گیرد.

 

قیمت صفر شویی خودرو

قیمت صفر شویی خودرو به دلیل به کارگیری متریال های خاص و متفاوت برای هر خودرو عملا با هم فرق دارند. برای مثال قیمت صفر شویی پراید با 206 و سمند و سواری، لوکس، شاسی بلند و … با هم متفاوت می باشد. برای آنکه بتوانید قیمت صفر شویی را بررسی نمایید باید با کارواش ها در تماس باشید تا بتوانید از قیمت ها مطلع شوید، آن ها با توجه به نوع خودرو و مدل آن، قیمت ها را اعلام می کنند. البته تمامی قیمت ها زیر نظر صنف و اتحادیه کارواش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *